.

.

New
25 Пакет C7 Јасно Замена Светилки Новогодишни Светилки, Отворено Патио String Светилки, Ноќ Светлина Замена Светилки, E12/C7 Candelabra База, 5 Вати - Јасно

25 Пакет C7 Јасно Замена Светилки Новогодишни Светилки, Отворено Патио String Светилки, Ноќ Светлина Замена Светилки, E12/C7

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

25 пакет C7 Божиќ јасно светилки, стабилен горење candelabra блескаво светилки, Божиќ замена светилки за надворешна употреба патио string светлина, ретро традиција C7 замена на сијалица за Божиќ декорација.Енергетски ефикасни Сијалица : 5 Вати за секоја сијалица, стакло блескаво replacent светилки, 120 volts Моќ.C7 замена на сијалица која дава топла светла за вашата соба, елка, патио, ноќ осветлување, сол светилки, градина или кафе.E12/C7 Никел Candelabra база, секој C7 Божиќни светилки база е направен од висок квалитет на никел материјал кој ќе формираат многу густа и цврста заштитна фолија за да се спречи корозија од атмосферски.УЛ наведени за затворен & отворено безбедна употреба.Овој Божиќ блескаво сијалица работи за голема куќа rooflines за време на сезона или нанижани во крошна патио апликација.Одговара за C7 Божиќ отворено градина бистри string светла.Брзо и Лесно Подесување : Поставување на вашата string светла во минути.Секогаш се качи на string прво, пред нарезници во светилки.За Отворено Patios, Ние препорачуваме користење "летала жица" да се користи како поддршка на кабел.Да се задржи празник светла brighting со овие јасни замена светилки.Лесно да се замени и УЛ одобрени за внатрешна и надворешна употреба, овие светилки ќе имаат светла и светла повторно во минути.Мулти-Употреба,се користи за nightlights, сол светилка, Божиќ string светлина, лустери, фестивал декоративни, знаци, излезете знаци, други E12 база сијалица замена.Овие 5-watt, 120-volt светилки со candelabra база имаат светли и живописни бои кои ќе создава топла, романтична, шармантна атмосфера за вашите Божиќ партија, градинарски и патио.Се разбира, тие се, исто така, погодна за внатрешна & за употреба на отворено.Материјал : Стакло.Wattage : 5 W.Сијалица Боја : Јасно.Напон : 120 Volts.Сијалица Облик : C7 Светилки.Сијалица Животниот Век : 2,000 Часот.Сијалица Тип : Блескаво.Вкупниот Број на Светилки : 25. SUNSGNE 25-Пакет од C7 транспарентен замена светилки се совршени за декорација на вашиот дом или фирма за Божиќ сезона.Нашите C7 Божиќни светилки имаат E12 candelabra завртка база и да се измери 2.25" високо и 1" широк.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди