.

.

New
Taloya Флеш Планината LED Таванот Светлина за Тремот,18W 1800LM 8.9 Инчен, Круг Светлина Тела Површината Планината за Плакарот Скали Балкон Foyer Подрумот Нови простории (дневн?

Taloya Флеш Планината LED Таванот Светлина за Тремот,18W 1800LM 8.9 Инчен, Круг Светлина Тела Површината Планината за Плакарот

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

【Предност-1】 : Безбедност Defender Висок квалитет на оган-отпор пластична тело се спречи било потенцијален ризик од електричен шок, електрични истекување или дури и потенцијални катастрофи предизвикани од електрична енергија краток спој.Напојување дизајн на краток спој заштита е исто така вклучени.Заштита на вашиот семејство безбедност. 【Предност-2】 : Лесен за Инсталација : Повисока цена на трудот?Како што е прикажано во рекламира слики на лево, Taloya Специјален дизајн на Монтажа Прстен обезбеди корисникот цена ефективен начин за да ја завршите инсталацијата лесно, дури и само со една завртка возачот.Две комплементарни жици капи исто така се обезбедени во производот пакет. 【Предност-3】 : Одлична сигурност на долгорочна употреба : Како години оди со Taloya LED таванот светлината е боја на каросеријата ќе не распаѓање или се оштетени со споредување со други метални производ е тело кое е масло бранеа или во прав обложени. 【Предност-4】 : Вашата Месечна Електрични Цената ќе биде пониска и пониска : Нема потреба од дополнителни светилки.Излез осветленоста на 18 W Taloya LED таванот светлина е еквивалентно на традиционален 180 W 3-Сијалица(60 W ед.) блескаво таванот светлина тела (еднаква на 90% енергија зачувај).Купуваат добра LED таванот светлина, ве молиме изберете пониска енергија, но повисока осветленост излез, наместо на поголема моќ, за повисока цена.Taloya е вистинскиот избор!. 【Забелешка】 : Ова таванот светлина не е dimmable.Тоа може да работи само со редовно тип на ON/OFF switch.Оваа таванот светлина е само 18 Вати и LED технологија, што нема потреба од дополнителни светилки,лесен за инсталација, тоа изгледа прилично стил со модерен дизајн, тоа дава исклучи повисока осветленост од традиционалните блескаво сијалица.Вистинска Заштеда на Енергија и висока ефикасност.Вашата месечна цена на електрична енергија на законот, ќе бидат пониски и пониски.Со еден збор, Помалку потрошувачка на енергија, но повисока осветленост излез.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди