.

.

New
Фонтана во моментов Врнежи од Рио Комерцијални Автоматски Сензор за Течен Сапун Фармацевт - FS9906RB Современиот Стил Ѕид Солидна Месинг Сензор Сапун Фармацевт - лесно

Фонтана во моментов Врнежи од Рио Комерцијални Автоматски Сензор за Течен Сапун Фармацевт - FS9906RB Современиот Стил Ѕид

DEN 10917.36

Тековен
Во продавницата

СПЕЦИФИКАЦИЈА : Ова комерцијални месинг електронски течен сапун фармацевт може да се издаваат на сапун за ефикасно и доаѓа во лесното масло-протри бронза месинг тело.Овој сензор дизајн со 1.32 gal (5 L) капацитет сапун сад може да пумпа од сапун веднаш по чувствува од страна на сензорот око.ХИГИЕНСКИ и ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Неговата лесна употреба на технологија дефинитивно го прави вашиот чистење работа полесна.Оваа touchless автоматско сапун фармацевт намалува пренос на бактерии преку спречување на вкрстена-контаминација и ре-контаминација на бактерии и бактериите со тоа што не го допира фармацевт или рачки.Тоа да се намали на водата на користење со минимизирање на губење на вода, додека soaping, lathering, чистењето со елиминирање на непотребните и без надзор проток на вода.КАРАКТЕРИСТИКИ : Употреба на мулти-напон на напојување, погоден за влезен напон помеѓу AC 100 V-240 V, и тоа може да одговори на барањата на различни проекти.Таа го спасува сапун, вода, и време, како и.Погодно да се задржи со вграден-во цедилка да се спречи дребулии од внесување на електромагнетниот вентил и цедилка е лесно да се чисти.Идеален за комерцијална употреба апликации во јавните тоалети, ресторани, канцелариски згради, јавни објекти, болници.Одговара на сите НАС Стандард молк.СТАНДАРД за КВАЛИТЕТ : Само на најдобар квалитет на материјали кои се користат во телото се направени од цврст месинг со керамички вентил core материјал, за подобрување на функционалноста и долготраен живот.Тоа доаѓа во комплет со додатоци и инструкции за инсталација.Бидете сигурни дека, кога станува збор за новата бања тапа, фонтана во моментов се нуди форма и стилови сте во потрага за. 100% ЗАДОВОЛНИ ГАРАНЦИЈА : Ако имате било какви други прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате преку е-Маил, ние ќе го реши проблемот со вас како е можно поскоро ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне во рок од 24 часа.Фонтана во моментов Рио Комерцијални лесното Масло Протри Бронза Месинг Ѕид Автоматски Сензор за Течен Сапун Фармацевт Карактеристики : Бренд Име : Fontana Showers Број на Модел : FS9906 RB Тип : Сапун Фармацевт Материјал : Месинг Крај : лесното Масло Протри Бронза Фармацевт Тип : Automatic Сапун Диспензерот за Инсталација : Ѕид Функција : Анти-бактерии, сензор за Движење Капацитет : 1.32 gal(5 L) Напојување : AC 100 V-240 V Употреба : Резиденцијални / Комерцијални.

Останатите карактеристики

This commercial brass electronic liquid soap dispenser can dispense the soap efficiently and comes in a light oil-rubbed bronze brass body. This sensor design with a 1.32 gal (5 L) capacity soap container can pump out soap right after sensed by the sensor eye. :
Обновено

Слични понуди